Denver.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG Forum
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Stapanii boltii celeste...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kaminari Inazuma

Kaminari Inazuma


Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptyJoi Iun 16, 2011 4:06 am

Statea pe o bancuta in gradina liceului si se uita pe cerul strabatut de fulgere, dar tunetele erau foarte slabe. Isi tuguie buzele, apoi se ridica in picioare, ridicand in acelasi timp pumnul spre cer. Cand il deschise, un tunet puternic zgudui vazduhul, parca insasi natura se pregatea sa se dezlantuiasca un adevarat potop.
Sus In jos
Choi Seung Hyu
Admin
Choi Seung Hyu


Mesaje : 123
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptyVin Iun 17, 2011 4:19 am

Ieși din școală, grăbit spre ieșire. Se opri lângă acel mare copac din curte, îl privi și se sperie de tunet, dar aducându-și aminte de puterea lui Kami, diminuă sunetul. Dădu din cap mulțumit apoi fugi din nou.
Sus In jos
Kaminari Inazuma

Kaminari Inazuma


Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptyVin Iun 17, 2011 4:22 am

Intinse ambele maini spre cer, iar atunci incepura adevaratele tunete, ce urmau dupa fulgerele cele puternice. Ranji, apoi se indrepta spre scoala, dar se ciocni din greseala de cineva, picand in fund.
Sus In jos
Choi Seung Hyu
Admin
Choi Seung Hyu


Mesaje : 123
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptyVin Iun 17, 2011 4:38 am

Se lovi de o persoană. Înjură ceva aopi îl privi pe băiat.
Kami? mări ochii și îi întinse mâna să-l ajute.
Sus In jos
Kaminari Inazuma

Kaminari Inazuma


Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptyVin Iun 17, 2011 5:35 am

Hei, spuse zambind, vazandu-l pe Hyun, apoi il apuca de mana, pentru a se ridica in picioare. Scuze daca te-am facut sa te sperii, dar pana incepea ploaia, am tinut eu loc de tunet, spuse rosind usor in obraji.
Sus In jos
Choi Seung Hyu
Admin
Choi Seung Hyu


Mesaje : 123
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptyVin Iun 17, 2011 6:22 am

N-ai ce face. spuse uitând cu totul că trebuie să meargă la restaurant. Îl trase în brațele lui și-i zâmbi. L-a sărutat pe ambii obraji, să-i arate că nu este supărat.
Sus In jos
Kaminari Inazuma

Kaminari Inazuma


Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptyVin Iun 17, 2011 6:43 am

Rosteste usor, apoi ii zambeste vesel. Ce mai cauti la ora asta la scoala? Orele s-au terminat de mult, il intreba curios.
Sus In jos
Choi Seung Hyu
Admin
Choi Seung Hyu


Mesaje : 123
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptyVin Iun 17, 2011 11:22 pm

Păi... mări ochii când și-a adus aminte și privi în spate. trebuia să iau ceva , continuă, cu gândul să rămână cu el.
Sus In jos
Kaminari Inazuma

Kaminari Inazuma


Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptySam Iun 18, 2011 12:05 am

Pai hai sa luam acel ceva, inainte sa vina furtuna, spuse, privind cerul stragatut de fulgere si tunete.
Sus In jos
Choi Seung Hyu
Admin
Choi Seung Hyu


Mesaje : 123
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptySam Iun 18, 2011 12:54 am

L-am luat deja. spuse și-i arătă telefonul. Zâmbi și privi cerul.
Mergem? întrebă și se îndreptă spre ieșirea din școală.
Sus In jos
Kaminari Inazuma

Kaminari Inazuma


Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptySam Iun 18, 2011 1:36 am

Dap, dar unde mergem? Il intreba urmandu-l spre iesirea din puscaria aia ce se numea scoala.
Sus In jos
Choi Seung Hyu
Admin
Choi Seung Hyu


Mesaje : 123
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptySam Iun 18, 2011 1:40 am

Nu știu... spuse și se întoarce brusc. Îl prinde de umeri și zâmbi larg. Închise ochii pentru câteva secunde și căscă.
La mine?
Sus In jos
Kaminari Inazuma

Kaminari Inazuma


Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptySam Iun 18, 2011 3:47 am

S-a facut, spuse vesel, dar in clipa urmatoare ridica o mana in sus, cu palma desfacuta, iar de scutul sau de sunet, se lovi un fulger pentru cateva secunde, inainte sa ricoseze in pamant. Asta a fost prea aproape, spuse pe un ton usor speriat.
Sus In jos
Choi Seung Hyu
Admin
Choi Seung Hyu


Mesaje : 123
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptySam Iun 18, 2011 7:05 am

Privi insistent cerul apoi pe băiat.
Mi-ar plăcea să fie frumos afară. și după aceea îl luă de mână și începu să fugă în direcția în care era noul său apartament.
Sus In jos
Kaminari Inazuma

Kaminari Inazuma


Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptySam Iun 18, 2011 7:25 am

Scuze pentru fulgerul ala, dar acum in mine este energie negativa si de aceea a tras fulgerul spre mine, spuse, alergand alaturi de tanar.
Sus In jos
Choi Seung Hyu
Admin
Choi Seung Hyu


Mesaje : 123
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptySam Iun 18, 2011 9:03 am

Se opri brusc, întorcându-se și îl prinde pe băiat. Erau în fața blocului, se uită în sus și îi zâmbi.
Lasă, nu-ți mai cere scuze..spuse și exact după ce își termină replica începu o ploaie torențială.
Sus In jos
Kaminari Inazuma

Kaminari Inazuma


Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptySam Iun 18, 2011 10:41 pm

Intrara repede la adapost, dar pe Kami l-a prins putin ploaia. Am chemat ploaia? Il intreba, scuturandu-si parul ud cu degetele.
Sus In jos
Choi Seung Hyu
Admin
Choi Seung Hyu


Mesaje : 123
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptyLun Iun 20, 2011 12:09 am

Intră imediat după băiat , își scutură pătul și-l luă de mână.
Hai să mergem. îi spuse și dădu din cap în semn că nu, dar i-ar fi plăcut să facă așa ceva.
Sus In jos
Kaminari Inazuma

Kaminari Inazuma


Mesaje : 81
Data de inscriere : 12/06/2011

Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... EmptyLun Iun 20, 2011 6:10 am

Il urmeaza in scara de bloc, iar corpul sau inceput sa tremure din cauza hainelor ude, incat incepu sa-i clatene dinti in gura.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stapanii boltii celeste... Empty
MesajSubiect: Re: Stapanii boltii celeste...   Stapanii boltii celeste... Empty

Sus In jos
 
Stapanii boltii celeste...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Denver. :: Liceul Night World. :: Grădina.-
Mergi direct la: